Facebook wyświetli posty z grup, do których nie należysz

Facebook wyświetli posty z grup, do których nie należysz

Facebook do jakiegoś czasu wyświetlał na naszej tablicy jedynie posty naszych znajomych i stron, które wcześniej polubiliśmy. Później pojawiły się proponowane wpisy innych stron, które prezentował nam algorytm. Od teraz na tablicy zawita kolejny rodzaj postów i będą to te zamieszczane na grupach, do których nawet nie należymy.


Od wielu miesięcy Facebook nie ukrywa tego, że pracuje głównie nad grupami. Celem giganta jest stałe rozwijanie tej zakładki, tak aby stała się główną funkcjonalnością serwisu i przejęła część użytkowników m.in. z Reddita. To między innymi dlatego, portal Marka Zuckerberga ma zamiar wprowadzić możliwość publikowania postów na grupach jako anonimowa osoba.

Teraz portal poinformował za pośrednictwem swojego oficjalnego bloga, że będzie prezentował dyskusje zamieszczone na grupach różnym użytkownikom - w tym także tym, którzy do niej nie należą. Nowa funkcja, podobnie jak większość tak dużych zmian, ma być wprowadzana falami, także musimy poczekać zanim trafi do wszystkich użytkowników. Niewiadomo na ten moment czy opcja w ogóle przyjmie się wśród społeczności, ponieważ pojawiają się pierwsze głosy krytyki jej dotyczące. A wy, co sądzicie o planowanych zmianach?

Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.