Facebook stworzył wystawę w Łazienkach Królewskich w Warszawie

Facebook stworzył wystawę w Łazienkach Królewskich w Warszawie

Pomyśleliście kiedyś, że wszystkie patriotyczne posty, którymi z dumą dzielą się narodowcy na swoich social mediach, będą postrzegane jako sztuka? Facebook też tak ich raczej nie odbiera, jednak w ramach kampanii społecznej "Biało-czerwone Hi100rie" zachęcał Polaków do robienia okolicznościowych zdjęć. Teraz możemy zobaczyć je na wystawie w Łazienkach Królewskich w Warszawie w ramach obchodów 100-lecia uzyskania niepodległości. 


Kampania społeczna "Biało-czerwone Hi100rie" jest kampanią społeczną organizowaną przez przedstawicielstwo Facebooka w Polsce we współpracy z Biurem Programu "Niepodległa". Celem kampanii było zachęcenie Polaków do tego, żeby robili zdjęcia, grafiki, filmy czy relacji z biało-czerwonym akcentem. Prace oczywiście docelowo miały trafiać na Facebooka i Instagrama.

Niektóre z opublikowanych prac doczekały się jednak wyróżnienia i można je znaleźć na wystawie w Galerii Plenerowej w Łazienkach Królewskich w Warszawie. Wystawa składa się z dziesięciu dzieł.Oto co o wystawie i całej kampanii opowiedział Robert Bednarski, dyrektor Facebooka na Europę Środkowo-Wschodnią:
Świętowanie od kulis - Biało-czerwone Hi100rie to akcja w której chcieliśmy pokazać święto 100. rocznicy odzyskania niepodległości niejako od kulis. Uświadomiliśmy sobie, że na ten piękny moment składają się tysiące małych, osobistych i radosnych historii, pokazujących czym ta rocznica jest dla każdego z nas. Chcemy, aby nasze platformy zbliżały do siebie ludzi i pomagały w budowaniu wspólnoty, tej małej jak np.: grupa przyjaciół, ale też tej wielkiej, jak całe nasze społeczeństwo. Z tego powodu postanowiliśmy, pokazać te unikalne historie światu i bardzo się cieszę, że osoby korzystające z naszej platformy odpowiedziały tak pozytywnie na nasze zaproszenie.

Pomysł na kampanię można uznać za udany, ponieważ w sprytny sposób łączy wiele pokoleń i pielęgnuje nasze wartości narodowe. Ponadto autorzy zdjęć mogą poczuć się wyróżnieni i mieć realny wpływ na upamiętnienie 100-lecia niepodległości w Polsce. Wystawa jest czynna do 4 marca.

avatar

Grzegorz Majchrzak

Moją pasją jest pisanie, dlatego studiuję filologię polską. Dzięki niej realizuję różne pasje: muzyczne, sportowe, książkowe oraz filmowe. Poprzez pisanie poznaję także świat w kulturalny sposób.