Facebook z nową opcją przeciwko irytującym znajomym

Facebook z nową opcją przeciwko irytującym znajomym

Każdy z nas był w takiej sytuacji, że nasza strona główna na Facebooku była strasznie zaśmiecona niepotrzebnymi postami. Dzieje się tak na przykład, gdy ktoś z naszych przyjaciół ma urodziny i wszyscy jego znajomi wrzucają na jego tablicę wiele zdjęć i życzeń lub gdy nasi sąsiedzi są na wakacjach i chwalą się milionami zdjęć z miejsca, do którego tym razem się udali. Jest to irytujące do tego stopnia, że czasami mamy ochotę usunąć taką osobę z grona znajomych. Na szczęście pojawiło się rozwiązanie tego problemu!


Z pomocą w tej sprawie przyszedł sam Facebook, który planuje rozwiązanie tego problemu w najbliższej aktualizacji. W ostatnim czasie możemy zauważyć zwiększoną liczbę wprowadzanych zmian, które skutkują aktualizacjami kilka razy w tygodniu. Serwis wprowadził już wiele przydatnych opcji, ale nie zwalnia tempa i wciąż pracuje nad nowymi dodatkami.

Najnowsze narzędzie od Facebooka polega na wyciszeniu naszego znajomego na okres 30 dni. W tym czasie na stronie głównej naszego Facebooka nie zobaczymy ani jednego posta naszego irytującego znajomego. Oczywiście, wyciszenie można w każdej chwili wyłączyć, jednak jeżeli tego nie zrobimy, to dzień przed automatycznym wznowieniem wyświetlania postów, pojawi nam się powiadomienie przypominające, że czas wyciszenia powoli dobiega końca.

Tak wygląda użycie najnowszego narzędzia od Facebooka:


Wielkim plusem tego narzędzia jest fakt, że znajomy, którego postanowimy wyciszyć, nie zostanie o tym poinformowany. Możemy więc śmiało stosować tę opcję na każdym, kto będzie zdecydowanie nadużywał naszej cierpliwości. Poza wyciszeniem aktywności znajomego możemy również ukryć posta, zgłosić, czy przestać obserwować autora wpisu na stałe.

Facebook stale stara się rozwijać, również pod kątem personalizacji oraz organizacji swojej strony, aby użytkownicy mogli efektywniej korzystać z serwisu. Aktualizacja wprowadzająca funkcję wyciszania znajomych powinna wejść w życie już w najbliższym tygodniu.

Redakcja

Redakcja portalu APYnews.pl