Facebook wprowadzi odpłatne funkcje na transmisjach na żywo

Facebook wprowadzi odpłatne funkcje na transmisjach na żywo

Facebook pracuje nad nowym narzędziem, dzięki któremu będzie można stworzyć interaktywny event wideo. Podczas transmisji na żywo użytkownicy - za odpłatą - uzyskają możliwość wejścia w interakcję z popularnymi twórcami treści.


Agencja Bloomberg poinformowała niedawno, że Facebook pracuje nad nowym narzędziem o nazwie "Super". Ma ono na celu ułatwienie twórcom, celebrytom czy firmom organizowanie transmisji na żywo. Podczas nich widzowie będą mogli wysyłać prowadzącym prezenty oraz uzyskają możliwość pojawienia się w trakcie livestreamu, aby zadać pytanie czy zrobić sobie wspólne zdjęcie. Oczywiście obie funkcje będą odpłatne. Poza tym, twórcy będą również mogli sprzedawać swoje usługi i produkty nadając na żywo.

Bloomberg powołał się na anonimowe źródła, ale rzeczniczka Facebooka potwierdziła wewnętrzne testy "Super". Nie wiemy obecnie jak będzie wyglądać to narzędzie. Prawdopodobnie w okienku Transmisji na żywo pojawią się po prostu nowe funkcje, ale istnieje również szansa, że zostanie wprowadzona nowa aplikacja.

Źródło: Facebook


Możliwe, że przy pomyśle stworzenia "Super" Facebook inspirował się aplikacją Cameo, gdzie za opłatą celebryci wysyłają do dowolnej osoby spersonalizowaną wiadomość wideo. Aplikację wyceniono półtora roku temu na 300 mln dolarów, a jej popularność wciąż wzrasta.

Źródło: Cameo

Ela Sikora

Studentka dziennikarstwa na UMK. Interesuje się japońską kulturą, fantastyką oraz superbohaterami.