Facebook wprowadza zakładkę dla transmisji audio

Facebook wprowadza zakładkę dla transmisji audio

Facebook pozwoli wszystkim użytkownikom na prowadzenie transmisji audio. Do tej pory funkcja była dostępna wyłącznie dla mieszkańców Stanów Zjednoczonych.


Swego czasu niezwykle głośno było o Clubhouse - aplikacji pozwalającej na tworzenie ekskluzywnych spotkań audio. Wtedy też szereg deweloperów zapowiedział wdrożenie podobnych funkcjonalności do swoich usług. W tym gronie znalazł się oczywiście Facebook.

Funkcja Live Audio testowana była w Stanach Zjednoczonych przez dobrych kilka miesięcy. Dopiero teraz Facebook czuje się na siłach, by nieco rozszerzyć jej zasięg. Już niedługo opcja organizowania transmisji na żywo w wersji wyłącznie dźwiękowej pojawi się u wszystkich użytkowników na całym świecie.

Źródło: Facebook


Co ciekawe, przeprowadzić taki stream będzie można wyłącznie z poziomu aplikacji mobilnej. Nie zabraknie jednak możliwości słuchania w przeglądarce. Warto pamiętać, że osoba prowadząca transmisję może udostępnić ją publicznie oraz ograniczyć zasięg do zaledwie kilku osób.

Dodatkowo rozpoczęły się szerzej zakrojone testy Soundbite stanowiące odpowiednik audio Instagram Reels. Mowa więc o krótkich materiałach dźwiękowych (z napisami), które można przewijać jak np. filmy na TikToku.

Źródło: Facebook


Na razie jednak dostęp do nowości ma niewielka grupa osób - trudno określić, kiedy zostanie udostępniona wszystkim użytkownikom.

 

Co sądzicie o nowościach na Facebooku? Dajcie znać w komentarzach!


avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.