Facebook wprowadza opłaty za dołączenie do grupy

Facebook wprowadza opłaty za dołączenie do grupy

Facebook to najpopularniejszy na świecie serwis społecznościowy. Korzysta z niego już ponad 2,1 miliarda użytkowników i codziennie przybywają tysiące nowych. Jest to głównie zasługa ciągłych zmian Facebook'a, które mają za zadanie dostosowywać portal do wymagań konsumentów. Są to najczęściej dodatkowe funkcje, czy ułatwienia korzystania z tych już istniejących. Teraz serwis postanowił wprowadzić nową funkcję, która spodoba się głównie administratorom grup.


Firma Marka Zuckerberga ogłosiła, że uważnie słucha głosów swoich użytkowników, a konkretnie administratorów grup. Jak twierdzą - wiedzą, jak dużo czasu i wysiłku należy poświęcić, by opiekować się grupą, dodawać nowe posty i zachować na niej porządek. Chcą ułatwić administratorom rozwiązanie, które istniało już od dawna, lecz jeżeli ktoś był nim zainteresowany, musiał prowadzić to na własną rękę. Chodzi oczywiście o grupy dla osób, które zdecydują się wspierać twórcę konkretnej społeczności. Facebook chce zagwarantować narzędzia, które ułatwią zbieranie pieniędzy i zarządzanie grupami pod tym kątem.Od teraz to platforma będzie zajmowała się pobieraniem opłat, więc twórca będzie mógł skupić się jedynie na tworzeniu treści dla swoich subskrybentów. Pozwoli to wynagrodzić trudną pracę administratorów dużych społeczności w zamian za ekskluzywne materiały, dostępne jedynie dla wspierających. Aby dołączyć do grupy, należy zalogować się do Facebook'a za pomocą aplikacji mobilnej na Androida lub iOS i dokonać płatności. To rozwiązanie może być świetną alternatywą dla YouTuberów, którzy mają specjalne zamknięte grupy dla swoich patronów. Muszą zatem nadzorować, kto stał się nowym patronem, a kto przestał ich wspierać. Dzięki nowemu narzędziu Facebook'a finansowanie działań twórców stanie się znacznie łatwiejsze.

Aktualnie rozwiązanie nie jest dostępne dla wszystkich. Dotyczy ono tylko wybranych grup z USA. Jeżeli projekt pozytywnie przejdzie testy, to już niedługo wszyscy powinniśmy dostać takie narzędzie na swój telefon. Jest to już kolejny krok Facebook'a w kierunku wspierania twórców. Na początku tego roku uruchomiona została możliwość finansowania twórców wideo. Jak twierdzi serwis - jest to tylko element działań w kierunku ułatwienia osobom tworzącym treści dla społeczności na zarabianie ze swojej pracy.

Redakcja

Redakcja portalu APYnews.pl