Facebook wprowadza nowe reakcje na czas pandemii!

Facebook wprowadza nowe reakcje na czas pandemii!

W obliczu światowej pandemii, pierwszy raz w historii, internet stał się dla wielu jedyną formą komunikacji. To właśnie teraz, kiedy za pośrednictwem portali społecznościowych możemy utrzymywać kontakt z bliskimi, niezwykle ważne jest okazywanie sobie wzajemnego wsparcia. Ideę tą popiera Facebook, który wprowadzi nowe reakcje na czas globalnej pandemii. 


Raz na jakiś czas, do sześciu podstawowych reakcji, jakie możemy wybrać przy facebookowym poście lub wiadomości na messengerze, dołącza reakcja tymczasowa. Był kwiatek, tęcza, a teraz przyszła kolej na zupełnie nowy symbol, która ma symbolizować empatię oraz wsparcie dla drugiej osoby. Reakcja "Trzymaj się" zaczęła być wprowadzana globalnie już od dzisiaj, jednak pojawienie się jej u wszystkich użytkowników może zająć kilka dobrych dni.
W ciągu najbliższego tygodnia, nowe reakcje powinny pojawić się u każdego użytkownika na całym świecie. Czasy są ciężkie, a platformy takie jak Facebook stanowią obecnie filar pielęgnacji wzajemnych relacji z naszą rodziną i znajomymi. Zaproponowane przez platformę symbole na pewno będą przydatne, a przede wszystkim posiadają one dużo pozytywniejszy wydźwięk niż standardowe "Przykro mi".

avatar

Aleksander Ciesielski

Jestem studentem Warszawskiej Szkoły Filmowej. Od kilku lat na bieżąco śledzę zarówno polską, jak i zagraniczną scenę YouTube.