Facebook wprowadza zakładkę z wiadomościami ze świata

Facebook wprowadza zakładkę z wiadomościami ze świata

Mark Zuckerberg zapowiedział zakładkę z wiadomościami już na początku bieżącego roku. Teraz została oficjalnie zaimplementowana w Stanach Zjednoczonych. Stało się to możliwe dzięki umowom podpisanym z najbardziej wpływowymi wydawcami na świecie.


Przeglądając tablicę na Facebooku trafiamy na tysiące niepotrzebnych informacji. Nowa zakładka ma na celu pomoc dziennikarzom w poszerzeniu grona odbiorców treści z kategorii tych "ważniejszych". Krok giganta to także dodatkowy strumień dochodów dla branży medialnej.

Za prowadzenie Facebook News odpowiadać ma zespół ludzkich redaktorów. Ci akceptować mają najważniejsze newsy i dbać o to, by zakładka była wolna od spamu. Główną sekcją nowości będzie ta nazwana "Dzisiejsze wiadomości".

Źródło: The Verge


Jako użytkownicy otrzymamy możliwość personalizacji wiadomości. Nie zabraknie opcji filtracji pod kątem konkretnych wydawców, tematów czy artykułów. 

Same newsy podzielone zostaną z kolei na kategorie takie jak: biznes, rozrywka, nauka i technologia, zdrowie czy sport. Wszystkie źródła informacji mają być niezależne i wolne od interwencji zespołu redaktorskiego wydzielonego przez Facebooka.

Źródło: The Verge


Kiedy funkcja pojawi się w Polsce? Tego dokładnie nie wiadomo, lecz musimy przygotować się na dosyć długi czas oczekiwania. Teraz Facebook News przejdzie testy popularności w Stanach Zjednoczonych i od pozytywnych ich wyników zależeć będzie, czy gigant społecznościowy w ogóle zdecyduje się na poszerzenie zasięgu nowości o inne środowiska.

Źródło: The Verge 

avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.