Facebook Watch już dostępny na całym świecie!

Facebook Watch już dostępny na całym świecie!

Możliwości i funkcje Facebooka bardzo często różnią się w zależności od danego kraju. Prym jednak wiodą Stany Zjednoczone jeśli chodzi o wszystkie nowe funkcje. Tak samo było z Facebook Watch, które teraz będzie dostępne dla całego świata.


Platforma Watch na Facebooku była uruchomiona w sierpniu zeszłego roku w Stanach Zjednoczonych. Znajdowały się na nich oryginalne treści od zewnętrznych wydawców i producentów takich jak: National Geographic, Hearst, Tastemade czy Business Insider.

Od teraz ta usługa jest dostępna na całym świecie. A według komunikatów prasowych jest to nie byle co, ponieważ Facebook chwali się, że w Stanach Zjednoczonych Watch przyciąga 50 milionów użytkowników na minutę, a całkowity czas, jaki ludzie spędzają na tej platformie wzrósł aż czternastokrotnie od początku roku.W sekcji Aktualności Facebook Watch internauci będą mogli znaleźć wideo o tematyce rozrywkowej, sportowej czy też newsowej. Do dyspozycji mamy także listę Obserwowane Programy, na której znajdują się materiały, pochodzące ze stron, które lubimy. Można także wrzucić dane klipy do specjalnej zakładki, dzięki której obejrzymy je później.

Nowością ma być format nastawiony na interakcję z widzami do tego stopnia, że będą oni mieli wpływ na kierunek materiału. W pewnym stopniu podobne rozwiązania stosowane są już od dawna na YouTube, gdzie widzowie mają realny wpływ na to, jak wygląda dany materiał.

avatar

Grzegorz Majchrzak

Moją pasją jest pisanie, dlatego studiuję filologię polską. Dzięki niej realizuję różne pasje: muzyczne, sportowe, książkowe oraz filmowe. Poprzez pisanie poznaję także świat w kulturalny sposób.