Facebook w Polsce z nową funkcją społecznej pomocy

Facebook w Polsce z nową funkcją społecznej pomocy

Facebook wprowadził właśnie sekcję Community Help na polską wersję portalu społecznościowego. Funkcja ma pomóc w nagłaśnianiu wszelkiego rodzaju zbiórek i akcji charytatywnych. 


Do tej pory organizowanie zbiórek na Facebooku było nieco problematycznym i chaotycznym procesem. Teraz sytuacja ma ulec zmianie, ponieważ na polskiej wersji platformy zadebiutowała właśnie zupełnie nowa zakładka, gdzie znajdują się wszystkie akcje utworzone przez naszych znajomych i nie tylko.

Po angielsku funkcja nazywa się Community Help. Najwidoczniej Facebook miał nieco kłopotu z przetłumaczeniem tej sekcji na polski - koniec końców zdecydowano się na "Poproś o pomoc lub zaoferuj ją". Nowość dostępna jest zarówno w odsłonie przeglądarkowej, jak i mobilnej usługi.

Źródło: Facebook


Na czym dokładnie polega? Jako użytkownicy możemy wpłacić pieniądze na wybraną zbiórkę - obecnie najbardziej popularne są te związane z pomocą w walce z pandemią koronawirusa SARS-CoV-2 - lub sami poprosić o wsparcie. W ten sposób utworzony zostanie specjalny post z odnośnikiem do Messengera.

Facebook stawia na "pomoc sąsiedzką". Dlatego też nie zabrakło możliwości filtrowania akcji pod kątem lokalizacji i liczby kilometrów. Skuteczność działania Community Help trudno na ten moment ocenić, bowiem nie znajduje się tam jeszcze zbyt dużo ofert. Należy poczekać, aż funkcją zainteresuje się szersze grono odbiorców.

 

Co sądzicie o nowej funkcji? Dajcie znać w komentarzach!


avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.