Facebook utrudni przekazywanie wiadomości

Facebook utrudni przekazywanie wiadomości

Facebook poinformował, że ograniczy (do 5) liczbę kontaktów, do których można wysłać jednocześnie link, zdjęcie lub film za pośrednictwem Messengera. Powód? Chęć walki z dezinformacją.


Jeśli jesteście użytkownikami usługi WhatsApp, to zapewne słyszeliście o ograniczeniu liczby kontaktów, którym przekazać można znaleziony link/film/zdjęcie. Po tym zabiegu, powszechność fake newsów spadła tam podobno o 70 procent. Wygląda na to, że  taki sam krok został właśnie poczyniony w ramach aplikacji Messenger.Jak możemy wyczytać na blogu Facebooka:
Wprowadzamy ograniczenie przekazywania w programie Messenger, aby pomóc ograniczyć wysiłki tych, którzy chcą wywołać chaos, siać niepewność lub nieumyślnie podważyć prawdziwe informacje. Chcemy, aby Messenger był bezpieczną i godną zaufania platformą do łączenia się z przyjaciółmi i rodziną.

Tym samym od teraz liczba osób, do których możemy jednocześnie wysłać jakąś treść wynosi pięć. Osoby odpowiedzialne za platformę będą zapewne badać teraz czy taka decyzja ma faktyczny wpływ na częstotliwość występowania nieprawdziwych informacji i skalę ich rozpowszechniania.

 

Co sądzicie o "usprawnieniu"? Dajcie znać w komentarzach!


avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.