Facebook uniemożliwi usuwanie starych postów? Odpowiadamy!

Facebook uniemożliwi usuwanie starych postów? Odpowiadamy!

Sporo osób przeglądając swoje stare wpisy na Facebooku, najchętniej by się ich pozbyło. Nic dziwnego - wielu ludzi zakładało konto na tym największym portalu społecznościowym w stosunkowo młodym wieku. Jak duże było zaskoczenie niektórych, gdy dowiedzieli się, że funkcja usuwania starszych postów została wyłączona. Przynajmniej na pierwszy rzut oka.


Ostatnimi czasy wśród wielu użytkowników Facebooka dało się słyszeć głosy, że została wyłączona opcja usuwania starszych postów. Uściślając, usuwanie postów z naszej tablicy zostało sprowadzone jedynie do ukrycia ich na naszej osi czasu. Działo się tak podczas korzystania z Facebooka za pomocą wybranej przed siebie ulubionej przeglądarki. W tym samym czasie funkcja usuwania była cały czas dostępna z poziomu aplikacji mobilnej - tam bez problemu w każdej chwili można było pozbyć się niechcianego wpisu. Pojawiło się pytanie: czy Facebook wkrótce postanowi wyłączyć tę funkcję na stałe?

Prawdopodobnie nie. Wiele wskazuje na to, że nie są to kolejne testy na zamkniętej grupie użytkowników, jakich było wiele w ostatnich miesiącach. Wygląda na to, że był to po prostu występujący u niektórych błąd i nie ma większych powodów do niepokoju. Niemniej dobrze jest cały czas monitorować to, co pojawia się na naszej tablicy, żeby uniknąć niepotrzebnych problemów w przyszłości, bo w Internecie nic nie ginie.Póki co żaden z pracowników Facebooka nie odniósł się do całej sprawy, jednak jeśli tylko pojawią się jakieś zmiany w tej kwestii, to z pewnością was o tym poinformujemy.

Piotr Gołaś

Absolwent administracji, fan Królewskich, miłośnik uniwersum Tolkiena, Gwiezdnych Wojen, Marvela, muzyki z lat '80 oraz gier - szczególnie tych z klasycznego NES-a. W wolnym czasie lubi napisać tekst z dowolnej dziedziny szeroko rozumianej popkultury.