"Totalny chaos" - Facebook usuwa posty losowych stron

Błędy na Facebooku to rzecz zdarzająca się tak często, że wiele osób uważa ją za stały element korzystania z serwisu i wcale się nimi nie przejmuje. Znacznie inaczej jest, gdy ktoś na takich awariach traci. Dziś użytkownicy portalu zmagają się z olbrzymim błędem, który polega na... znikaniu losowych postów. 


Administratorzy wielu stron na Facebooku, już wczoraj zgłaszali pierwsze błędy w działaniu serwisu. Podobnie było i w naszym przypadku, gdy portal Marka Zuckerberga postanowił, że nie będzie wczytywać miniatur wpisów przy ich publikacji. Błąd występował na wielu stronach, ale nie budził niepokoju, gdyż raz na jakiś czas po prostu miał już miejsce. Sprawa nabrała tempa dziś rano, kiedy to wielu użytkowników zaczęło zgłaszać fakt, że ich posty sprzed kilku dni zniknęły. Niektórzy dodali także, że nie mają możliwości planowania nowych postów, a te wrzucone kilkanaście minut wcześniej, wyparowały z Facebooka. Co ciekawe, sprawa dotyczy tylko i wyłącznie publikowanych linków, obrazki natomiast nie są usuwane.

Na ten moment nie wiadomo co jest powodem tego, co aktualnie dzieje się na najpopularniejszym na świecie medium społecznościowym. Niektórzy spekulują, że jest to celowe działanie Facebooka, który już wcześniej zapowiadał skracanie zasięgów linków, tak aby użytkownicy dłużej zostawali na ich portalu, a nie przechodzili do zewnętrznych stron. Najbardziej prawdopodobny scenariusz jest natomiast inny. Wiele wskazuje na to, że jest to zwykły błąd Facebooka, który wynika z dodawania nowych funkcjonalności w menadżerze reklam. Oto jeden z komunikatów, który jest dziś wyświetlany u administratorów stron:Jaki będzie finał tej sprawy? Tego jeszcze nie wiemy, ale mamy nadzieję, że portal da odpowiedź dotyczącą błędu oraz naprawi go w możliwie najszybszy sposób.

Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.