Facebook umożliwił publikowanie treści na Instagramie

Facebook umożliwił publikowanie treści na Instagramie

Właściciele kont biznesowych - łączcie się! Wydano bowiem nową aktualizację umożliwiającą publikowanie postów na Instagramie z poziomu Facebooka. Funkcja ta wyczekiwana była od co najmniej kilku miesięcy.


Studio twórców na Facebooku wzbogaciło się o interesującą funkcjonalność. Jak zauważyli pierwsi użytkownicy biznesowi, po wejściu do sekcji zarządzania wyskakuje okno informujące o możliwości publikacji postów na Instagramie z poziomu głównej platformy Marka Zuckerberga.

Jeśli posiadasz konto firmowe połączone ze swoją stroną na Facebooku, to nie tylko możesz publikować treści na Instagramie, ale z poziomu wielkiego F także je planować - a to jest jedną z najważniejszych zmian w stosunku to obecnego stanu rzeczy.

Źródło: The Verge


Niedługo funkcjonalność powinna zostać rozbudowana o opcję publikacji relacji oraz postów na prywatny profil. Jak jednak widać - Facebook obecnie skupia się na wsparciu użytkowników biznesowych i to oni otrzymują obecnie najwięcej ciekawych nowości.

Tego typu aktualizacja to kolejny krok poczyniony przez spółkę Marka Zuckerberga, by stworzyć swego rodzaju monopol na media społecznościowe. Coraz więcej pojawiających się funkcji nie tyczy się wyłącznie jednej platformy, ale obejmuje kilka z nich.

Źródło: The Verge 

avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.