Facebook testuje nową reakcję! Ma służyć do czegoś specjalnego

Facebook testuje nową reakcję! Ma służyć do czegoś specjalnego

Z okazji Dnia Matki, Facebook postanowił wprowadzić specjalną reakcję, jaką był fioletowy kwiatek oznaczający "Dziękuję". Niestety jak szybko weszła ta funkcja, tak szybko zniknęła, podobnie jak tęcza z okazji Miesiąca Dumy. Już za niedługo najprawdopodobniej wprowadzona zostanie kolejna reakcja, ale ta będzie różnić się od pozostałych. 


Po pierwsze wprowadzana jest bez żadnej okazji. Na chwilę obecną przeprowadzane są testy na wybranej grupie osób, która stanowi 5% amerykańskich użytkowników Androida. Jeśli testy zakończą się pomyślnie, najpewniej zostanie ona udostępniona dla wszystkich. O jaką nową reakcję chodzi? Mowa tu o czymś w rodzaju łapki w dół. Różnić się będzie od pozostałych emocji tym, że jej użycie możliwe będzie tylko w komentarzach, a jej działanie będzie inne niż pozostałe.Głównym założeniem nowego przycisku będzie "obniżenie" zasięgu komentarza, który zdobędzie dużo łapek w dół. Oznacza to, że jego pozycja wśród innych będzie niższa, dzięki czemu mniej osób go zobaczy. Owe wypowiedzi będą automatycznie przesyłane do opinii Facebooka, co może stanowić swojego rodzaju mechanizm na pozbywanie się komentarzy niezgodnych z polityką serwisu. Opcja ta w dużym stopniu przypomina tą z Reddita lub Wykopu.

Jak wiadomo Facebook nie chce wprowadzić reakcji łapki w dół, a sam twórca Mark Zuckerberg niejednokrotnie o tym wspominał. Na tą chwilę dostępna jest ona jedynie na Messengerze w prywatnych konweracjach lub grupach. Zatem oficjalnego przycisku "Nie lubię" na Facebooku pod zdjęciami i postami raczej nigdy się nie doczekamy.

Agniecha Szyda

W wolnym czasie lubię pograć w gry z przyjaciółmi, interesuję się podróżowaniem i sportem, zwłaszcza siatkówką.