Facebook testuje ciekawy sposób przywracania dostępu do konta!

Facebook testuje ciekawy sposób przywracania dostępu do konta!

Zapewne nie raz zdarzyło się Wam zapomnieć hasła do konta na Facebooku. Opcji przywracania do niego dostępu nie jest zbyt wiele, lecz wszystko wskazuje na to, że do tego grona dołączy kolejna, ciekawa możliwość.


Chodzi tutaj o skanowanie twarzy - rozwiązanie to znalazło się właśnie na celowniku Marka Zuckerberga. Twórcy portalu przyznali się do tego, że trwają pracę nad wprowadzeniem tej innowacji do największego portalu społecznościowego na świecie. Mechanizm ten będzie wykorzystany jednak tylko i wyłącznie do odzyskiwania dostępu do konta, a nie do np. logowania się do platformy. Wiemy też, że będzie on dostępny tylko i wyłącznie na urządzeniach, na których choć raz do danego profilu zalogowaliśmy. W sieci pojawił się również przykładowy zrzut ekranu, na którym możemy dostrzec jeden z etapów działania tego sposobu - pochodzi on z aplikacji Facebooka na telefony z systemem Android.Nie wiemy dokładnie kiedy Facebook zdecyduje się na wdrożenie tego mechanizmu dla wszystkich użytkowników. Przy tego typu rozwiązaniach warto się postarać, aby wszystko działało perfekcyjnie.

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.