Facebook rozpoczął prace nad pokojami audio

Facebook rozpoczął prace nad pokojami audio

Facebook planuje wprowadzić pokoje audio. Związane jest to z rosnącą popularnością aplikacji społecznościowej Clubhouse, która polega na słuchaniu rozmów prowadzonych na żywo.


Clubhouse to aplikacja uruchomiona w kwietniu 2020 roku przez Paula Davisona i Rohana Setha z Alpha Exploration Co. Dostępna jest ekskluzywnie na zaproszenie posiadaczy iPhone'ów. Co ciekawe, takie zaproszenia były sprzedawane na Allegro nawet po 200 zł.

Na czym polega fenomen Clubhouse? Oparty jest na słuchaniu rozmów na żywo, trochę w stylu podcastów, ale można dołączyć do konwersacji. Pokoje nie posiadają żadnych opisów oraz obrazków (tylko zdjęcia profilowe rozmówców). W teorii miał to być odpowiednik starożytnej Agory, czy też Forum Romanum, gdzie słuchano dyskusji na różnorodne tematy.

Cała idea pokoi audio przyjęła się zaskakująco dobrze, nic więc dziwnego, że Facebook pozazdrościł sławy. Rozpoczęto już prace, aby wprowadzić tam coś na styl Clubhouse'u. Jednak ma dokładnie ma to wyglądać? Dzięki danym udostępnionym przez dewelopera Alessandro Paluzzi, możemy przyjrzeć się temu bliżej.Opcja pokoi audio ma być wbudowana bezpośrednio w Facebooka, bez przenoszenia użytkowników na Messengera. Jak również widać, będzie kilka możliwości utworzenia pokoju audio: publiczny, prywatny oraz wideokonferencja.

Źródło: https://www.socialmediatoday.com/news/facebooks-looking-to-launch-audio-only-rooms-to-hook-into-the-social-audio/597083/


Podobno pokoje audio na Facebooku są już prawie gotowe, niedługo więc możemy się ich spodziewać w aplikacji. Czy przyjmą się równie dobrze Clubhouse? Dajcie znać w komentarzach.

Ela Sikora

Studentka dziennikarstwa na UMK. Interesuje się japońską kulturą, fantastyką oraz superbohaterami.