Facebook wprowadza reklamy w Stories

Facebook wprowadza reklamy w Stories

Sekcja Stories obecna jest na Facebooku już ponad rok. Do tej pory była ona wolna od reklam, lecz jej rosnąca popularność skłoniła przedstawicieli platformy do ich wprowadzenia.


Facebook właśnie zapowiedział tytułowe spoty reklamowe, które pojawiać się będą już całkiem niedługo w sekcji Stories. Nowość będzie działała na identycznej zasadzie jak ma to miejsce na Instagramie - reklamy będą pojawiać się między zdjęciami lub filmami naszych znajomych. Dla firm jest to świetne rozwiązanie marketingowe, lecz użytkownicy raczej nie są z takiej funkcjonalności zbytnio zadowoleni.

Brak reklam w sekcji Stories na Facebooku to już przeszłość


To jednak nie wszystko. Zarząd korporacji zapowiedział, że nowość dotknie także aplikacji Messenger, lecz nie nastąpi to od razu - tam Stories będzie na razie wolne od reklam, przynajmniej przez najbliższe tygodnie.

Tego typu decyzja Facebooka nie powinna dziwić. Ze Stories korzysta aktywnie ponad 300 milionów użytkowników i nie wygląda na to, aby liczba ta miała ulec zmniejszeniu.

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.