Facebook poważną konkurencją dla YouTube i Twitcha? Wprowadza nową usługę!

Facebook poważną konkurencją dla YouTube i Twitcha? Wprowadza nową usługę!

Deweloperzy Facebooka postanowili wcisnąć się pomiędzy gigantów (YouTube oraz Twitch) w aspekcie transmitowania gier wideo na żywo i wystartować z autorskim programem pilotażowym dla streamerów. Na jakiej zasadzie będzie działał?


Przede wszystkim trzeba wspomnieć, że osoby, które zdecydują się na korzystanie z usługi Facebook Gaming (bo tak została ta innowacja okrzyknięta) będą mieli możliwość zarabiania na swoich materiałach. Szczegółów w tej kwestii brak - pojawią się one po zakończeniu trwającej fazy wczesnych testów. Celem Facebooka jest obdarowanie twórców przeróżnymi narzędziami tak, aby mogli oni pozwolić sobie na dowolność w kreowaniu i postawić na kreatywność.

Facebook Gaming to pilotażowy program dla streamerów gier wideo


Każdy, kto jest zainteresowany tym przedsięwzięciem może zarejestrować się w tym miejscu i oczekiwać na przyjęcie do programu.

Pewnie nikogo nie dziwi fakt, że Facebook coraz aktywniej rozwija się w kierunku e-sportu i wszystkiego, co jest z tym powiązane. Rynek ten rozwija się bardzo dynamicznie i korporacja doskonale zdaje sobie z tego sprawę - wiedzą, że jeśli projekt ten wypali to zyski mogą być naprawdę ogromne.

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.