Facebook pracuje nad Instagramem dla dzieci

Facebook pracuje nad Instagramem dla dzieci

Jak donoszą zagraniczne media, Facebook ma obecnie pracować nad bezpieczną wersją Instagrama dla młodych użytkowników, którzy nie skończyli 13 lat. 


Obecnie przeglądanie zdjęć na Instagramie jest możliwe tylko po zalogowaniu. Aby zarejestrować swoje konto, trzeba mieć ukończone 13 lat. Wiadomo jednak, że nie każdy przestrzega tych zasad, dlatego jakiś czas temu Instagram wprowadził funkcję zgłaszania kont, które mogą być prowadzone niezgodnie z regulaminem przez młodsze osoby. Nie jest to jedyne rozwiązane, ponieważ według doniesień BuzzFeed News, Facebook pracuje nad wersją Instagrama dla dzieci.Nowa wersja aplikacji ma być całkowicie bezpieczna dla młodych osób, których w sieci jest coraz więcej. Na ten moment nie wiemy z jakich dokładnie opcji skorzysta platforma, jednak możemy spodziewać się blokowania niektórych treści, a także utrudnionych bądź wyłączonych funkcji komentowania czy wysyłania wiadomości.

Przypomnimy, że Facebook podobne rozwiązanie wprowadził tworząc osobną aplikację "Messenger Kids", który jest dostępny od końca 2017 roku.

Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.