Facebook ponownie usunął grupę Gimpera

Facebook ponownie usunął grupę Gimpera

Tomasz "Gimper" Działowy od wielu lat tworzy jedną z najbardziej zaangażowanych internetowych społeczności, których głównym medium komunikacji jest facebookowa grupa. Kiedyś byli to "Hajsownicy Gimpera", którzy później zamienili się w "Klub Sympatyków Łysego", a następnie "Odrodzonych Sympatyków Łysego". Dziś jednak grupa ponownie została zdjęta przez Facebooka. Twórca nie zamierza się poddawać i tym razem zakłada "Niezniszczalnych Sympatyków Łysego".


"Odrodzeni Sympatycy Łysego" byli już którąś z kolei grupą YouTubera. Poprzednie tak jak w przypadku tej, były po miesiącach działania blokowane przez Facebooka. Tak też stało się i dziś, kiedy to portal Marka Zuckerberga zdjął dziś społeczność zrzeszającą ponad 160 tysięcy widzów Gimpera. Tomasz szybko zareagował nagrywając materiał na swój kanał, w którym zaprosił swoich widzów na nową grupę - "Niezniszczalnych Sympatyków Łysego". YouTuber w dzisiejszym filmie poinformował dodatkowo, że obecnie trwa konfiguracja Discorda dla widzów. Serwer ma być zapasowym miejscem społeczności, gdyby ponownie miało dojść do blokady facebookowej grupy Tomka. Mamy nadzieję, że to jednak się nie stanie, a grupa "Sympatykom" będzie służyła tym razem nieco dłużej.

Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.