Facebook pomoże unikać spoilerów

Facebook pomoże unikać spoilerów

Facebook od czasu do czasu staje się bardzo niebezpiecznym miejscem. Najczęściej dzieje się tak wtedy, gdy jakiś serial jest na fali i wszyscy o nim rozmawiają, ale my nie zdążyliśmy jeszcze nadrobić zaległości. Nasi znajomi nas w tym jednak wyręczają i zdradzają treść odcinka w komentarzach. Serwis ma w planach walczyć z tego typu sytuacjami.


Wszystko to za sprawą wyciszania słów, do którego dostęp ma już pewne grono użytkowników portalu Marka Zuckerberga. Dzięki tej funkcji będziemy mogli unikać tych postów, które zawierają nieinteresujące nas z jakiegoś powodu słowa. Testerzy twierdzą, że to rozwiązanie doskonale sprawdza się w przypadku omijania spoilerów.Wyciszanie niechcianych słów działa w bardzo prosty sposób. Wystarczy jedynie kliknąć w opcjach posta, w którym znajdujemy niechciane przez nas słowa, zaznaczyć je i wybrać opcję blokowania. Blokada działa przez 30 dni, a po ich upływie zostaje zdjęta.

Funkcja ta nie jest jeszcze ogólnodostępna, jednak najprawdopodobniej użytkownicy na całym świecie zyskają do niej dostęp, co powinno ucieszyć wielu serialowych i filmowych maniaków.

 

avatar

Grzegorz Majchrzak

Moją pasją jest pisanie, dlatego studiuję filologię polską. Dzięki niej realizuję różne pasje: muzyczne, sportowe, książkowe oraz filmowe. Poprzez pisanie poznaję także świat w kulturalny sposób.