Facebook otwierał kamerę bez wiedzy użytkownika!

Facebook otwierał kamerę bez wiedzy użytkownika!

W obecnych czasach, w których tak często poruszany jest temat inwigilacji, twórcy aplikacji i treści internetowych powinni budzić jak największe publiczne zaufanie. Pracownicy Facebook'a dopuścili do swojej aplikacji błąd, przez który niektórzy mogą zacząć zaklejać kamerkę nie tylko w laptopie. Przedostatnia wersja Facebook'a, zaktualizowana dwa dni temu nowa łatką, zawierała wyjątkowo niepokojący bug. 


Aż do przedwczorajszej aktualizacji aplikacji Facebooka dla urządzeń iOS, kiedy to do platformy wkradł się dosyć przerażający błąd twórców. Użytkownicy zaczęli informować o samoczynnym włączaniu się kamery urządzenia, podczas przeglądania tablicy. U niektórych problem miał miejsce również podczas przeglądania Instagrama.Jako pierwszy zauważył to użytkownik Twittera o pseudonimie Neo QA.Pracownik Facebook'a, Guy Rosen, potwierdził istnienie błędu oraz niezwłocznie poinformował programistów koncernu o problemie. Nie ma jednak żadnych istniejących dowodów ażeby nagrania były nagrywane lub wysyłane. Łatka naprawiająca problem z kamerą pojawiła się wczoraj w App Store. Jeśli jeszcze nie aktualizowaliście Facebooka na swoim telefonie, zróbcie to jak najszybciej.

avatar

Aleksander Ciesielski

Jestem studentem Warszawskiej Szkoły Filmowej. Od kilku lat na bieżąco śledzę zarówno polską, jak i zagraniczną scenę YouTube.