Facebook zaostrza politykę grup

Facebook zaostrza politykę grup

Gorąca sytuacja w USA spowodowała, że Facebook coraz bardziej interesuje się zmianami w grupach. Nie tak dawno informowaliśmy Was o pomyśle wyświetlania postów z grup, do których nawet nie należymy. Tym razem portal Zuckerberga wprowadzi ograniczenia na grupy, które naruszają zasady społeczności.


Firma nie ukrywa, że od dłuższego czasu zajmuje się rozwijaniem zakładki z grupami. W ostatnim czasie powstała idea nakładania na społeczności tzw. okresu próbnego. Będzie on dotyczyć wszystkich grup, które znacznie naruszają politykę Facebooka.Celem takiej nakładki będzie spowolnienie rozprzestrzeniania się dezinformacji na platformie. To, czy grupa jest publiczna, prywatna, duża czy mała — nie ma żadnego znaczenia. Gdy omawiany okres próbny zostanie nałożony na społeczność, moderatorzy grupy będą zmuszeni ręcznie zatwierdzać wszystkie posty przez 60 dni.

Administratorzy będą na bieżąco informowani na temat bieżącego stanu ich środowiska. Podczas okresu próbnego Facebook będzie obserwować, jak moderatorzy grup o ograniczonym dostępie radzą sobie z dobieraniem postów. Jeśli nic się nie zmieni, a posty łamiące zasady dalej będą się pojawiać... portal może całkowicie zamknąć grupę.

 

Czy znacie grupy, które mogą się spodziewać takich ograniczeń? Piszcie!


Dawid Ignasiak

Student dziennikarstwa na UMK w Toruniu. Pasjonat nowoczesnych mediów, psychologii oraz sztuki iluzji.