Facebook oficjalnie zmienia swoją nazwę!

Facebook oficjalnie zmienia swoją nazwę!

Zeszłotygodniowe pogłoski stały się właśnie faktem! Facebook na dzisiejszej konferencji Facebook Conntect ogłosił, że firma zmienia swoją nazwę. Od dziś przedsiębiorstwo należące do Marka Zuckerberga, w którego skład wchodzi portal społecznościowy Facebook, Instagram czy WhatsApp to... Meta. 


W ostatnich dniach dowiedzieliśmy się, że Facebook chce rozwijać się w ramach tzw. "metaverse". Wraz z tymi informacjami, do sieci trafiły pogłoski o tym, że firma złożyła siedem wniosków o rejestracje nowych znaków towarowych. To mogło oznaczać tylko jedno.Doniesienia podane przez media z całego świata dotyczące tego, że Facebook ma mieć nową nazwę związaną z obranym przez firmę kierunkiem, potwierdziły się.  Mark Zuckerberg na dzisiejszej prezentacji ogłosił, że nowa nazwa firmy to "Meta", która nawiązuje do nowego wymiaru Internetu.

W czasie wystąpienia Zuckerberg pokazał, jak ma wyglądać Internet w wirtualnej rzeczywistości. "W metawersum będziesz mógł robić wszystko, co możesz sobie wyobrazić: pracować, robić zakupy, bawić się [...] zamiast patrzeć na ekran, będziesz się czuł, jakbyś tam był" - mówił Mark.

 

Jak zapatrujecie się na nową nazwę oraz plany giganta?


Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.