Facebook nie pozwoli na szybkie zniknięcie z Facebooka

Facebook nie pozwoli na szybkie zniknięcie z Facebooka

W ostatnim czasie powstaje coraz więcej argumentów przemawiających za tym, by zrezygnować z posiadania konta na Facebooku. W zeszłym tygodniu pisaliśmy o włamaniu do ogromnej ilości kont, a jeszcze wcześniej głośno było o sprzedaży danych użytkowników innym firmom. Teraz jednak konta nie będzie można tak szybko usunąć.


Facebook wprowadził specjalne ograniczenia, mające na celu przedłużenie okresu od decyzji o usunięciu konta, aż do jego ostatecznego zamknięcia. Wcześniej proces ten trwał 14 dni, przez które można było jeszcze zmienić zdanie. Teraz serwis dał użytkownikom jeszcze więcej czasu na przemyślenie decyzji. Jak twierdzi Facebook, wielokrotnie obserwowali próby zalogowania się na konto po upływie 14-dniowego okresu zamykania konta. Teraz, by na stałe skasować własny profil z serwisu, trzeba będzie czekać aż 30 dni. Przez ten czas będzie można logować się na konto, bez obaw o anulowanie procesu usuwania. Wyświetli się wtedy jednak komunikat dający możliwość zatrzymania tego procesu.Podwojenie czasu usuwania konta to dla niektórych bardzo zła informacja. Przez cały ten czas konto będzie nadal widoczne wraz z wszystkimi udostępnianymi publicznie informacjami. Jeżeli zatem ktoś obawia się o swoje dane, powinien jak najszybciej podjąć decyzję o usunięciu konta i czekać na koniec procesu.

Warto przejrzeć również udostępniane przez nas informacje na Facebooku. Być może są tam dane, które nie powinny wpaść w niepowołane ręce. W takim wypadku należy jak najszybciej je skasować z konta. Dobrym pomysłem może być również przerwa od serwisu. Czasami chwila spokoju od natłoku informacji zgromadzonych na różnych serwisach może bardzo pozytywnie wpłynąć na samopoczucie i poprawienie kontaktów w rzeczywistym świecie.

Redakcja

Redakcja portalu APYnews.pl