Facebook pozwoli kupić użytkownikom uwagę sąsiadów

Facebook pozwoli kupić użytkownikom uwagę sąsiadów

Płatna promocja postów na Facebooku potrafi bardzo zwiększyć zasięg promowanej informacji i do tej pory z tej opcji korzystały przede wszystkim firmy czy celebryci. Okazuje się, że już niedługo posty sponsorowane zostaną także dostosowane dla zwykłych użytkowników.


Na jakiej zasadzie miałyby one działać? Miałyby one dotyczyć głównie ofert zawartych w Facebook Marketplace, czyli miejscu, w którym możemy kupować lub sprzedawać przedmioty. Jeśli zależy nam na wyróżnieniu wystawionego przez nas towaru, to powinniśmy zainwestować w post sponsorowany.

Taki post zacznie się wyświetlać osobom, które mieszkają w naszym otoczeniu w ich codziennym news feedzie, ponadto nie muszą oni nawet korzystać z Marketplace, by widzieć naszą ofertę. Tym samym zwiększamy szansę na sfinalizowanie naszej transakcji.Będziemy mogli sami wyznaczyć czas, na jaki chcemy wyróżnić naszą reklamę - oczywiście w zależności od tego, ile pieniędzy chcemy na nią przeznaczyć.

Facebook tłumaczy, że system na tę chwilę jest w fazie testów i działa jedynie na niewielkich obszarach Stanów Zjednoczonych i w najbliższej przyszłości nie zamierza go jeszcze wypuszczać w świat. Być może to i lepiej, bo nagle może się okazać, że nasza tablica zamieniła się w tablicę ogłoszeń kupna i sprzedaży.

avatar

Grzegorz Majchrzak

Moją pasją jest pisanie, dlatego studiuję filologię polską. Dzięki niej realizuję różne pasje: muzyczne, sportowe, książkowe oraz filmowe. Poprzez pisanie poznaję także świat w kulturalny sposób.