Facebook wprowadza znaną funkcję Musical.ly!

Facebook wprowadza znaną funkcję Musical.ly!

Facebook znowu zrobił to, co robi najlepiej. "Zainspirował się" funkcjonalnościami dostępnymi na Musica.ly i część z nich zaimplementował do własnego serwisu. 


Aplikacja zaczęła testować nowy dodatek zwany "Lip Sync Live" w wybranych krajach. Jest to ta sama funkcjonalność, która jest znana z Musica.ly i właśnie z tym serwisem kojarzona najbardziej. Facebook jednak się tym nie przejmuje i wprowadza ją na własne podwórko.

Podobna sytuacja dotyczyła Stories od Snapchata, które zostały zaimplementowane do Facebooka, Messengera oraz Instagrama. Stories na tym ostatnim prawdopodobnie przebiły popularnością swój pierwowzór znany ze Snapchata.

Oto co do powiedzenia ma o nowej funkcji Facebook:
Z Lip Sync Live możesz wyrazić siebie w różnych gatunkach muzycznych w czasie rzeczywistym. Więc niezależnie czy wolisz "Happier" Eda Sheerana czy "God's Plan" Drake'a, Lip Sync Live pozwoli ci dać rodzinie i przyjaciołom spontaniczne muzyczne chwile.

Oto jak funkcja wygląda w praktyce:Z funkcji na ten moment mogą korzystać tylko wybrane osoby z konkretnych krajów. Dostępna ona będzie w sekcji streamowania na żywo na Facebooku.

 

avatar

Grzegorz Majchrzak

Moją pasją jest pisanie, dlatego studiuję filologię polską. Dzięki niej realizuję różne pasje: muzyczne, sportowe, książkowe oraz filmowe. Poprzez pisanie poznaję także świat w kulturalny sposób.