Facebook planuje ulepszyć interakcje podczas transmisji na żywo

Facebook planuje ulepszyć interakcje podczas transmisji na żywo

Wszystko wskazuje na to, że Facebook postanawia skupić się teraz na rozwoju transmisji na żywo. Gigant wykupił bowiem pracowników i technologię firmy Vidpresso, która zajmuje się właśnie ulepszaniem streamów. 


Okazuje się, że rozwiązania tejże spółki idealnie komponują się z transmisjami emitowanymi na portalach społecznościowych. Korporacja Marka Zuckerberga postanowiła więc wykupić osoby tam pracujące, aby zaimplementowali niektóre mechaniki także na Facebooku.

Vidpresso będzie miało za zadanie rozwinąć narzędzia, które pozwolą twórcom na wprowadzenie konkretnych interakcji do transmisji na żywo. Mowa tutaj chociażby o ankietach czy głosowaniach w czasie rzeczywistym. Przykłady zastosowania technologii zaangażowanej firmy możecie zobaczyć na poniższym materiale.


Na ten moment nie wiadomo dokładnie, kiedy możemy liczyć na pierwsze efekty współpracy, ale z pewnością nowość tą będzie można zaliczyć do pozytywnych zmian na platformie.

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.