Facebook planuje stworzenie wirtualnego świata w VR

Facebook planuje stworzenie wirtualnego świata w VR

Minęły już ponad 2 lata od konferencji Facebooka, podczas której ogłoszono wielkie plany dotyczące rozwoju wirtualnej rzeczywistości za pośrednictwem platformy. Od tego czasu gigant rozwija możliwości VR, a na odbywającej się właśnie konferencji Oculus Connect 6, Mark Zuckerberg ogłosił plany dotyczące gry z własnym światem społecznym w VR. 


Ta informacja może wydawać wam się nieco oderwana od rzeczywistości i przypominać historię z fantastycznonaukowej produkcji pt. "Player One", ale to wszystko staje się faktem. Facebook ogłosił bowiem projekt "Horizon" czyli sandboxową grę na Oculus VR. Gra pozwoli ludziom spotykać się z innymi w wirtualnym świecie, budować własne przestrzenie oraz wchodzić w przeróżne interakcje.Twórca Facebooka o przedsięwzięciu mówi:
Zbudowaliśmy Horizon, aby od samego początku był przyjemnym i integrującym doświadczeniem.

Na ten moment projekt "Horizon" owiany jest dość sporą tajemnicą. Wiemy jednak, że najprawdopodobniej będzie ona działała na zasadzie otwartego świata, w którym każdy z użytkowników będzie mógł współtworzyć wirtualne państwo. Premiera "Horizon" planowana jest na przyszły rok, a jeśli jesteście posiadaczami Oculusa, na betę projektu możecie zapisać się klikając tutaj. Co sądzicie o tym pomyśle? Jesteście nieco przerażeni, czy może sami zdecydujecie się na wzięcie w nim udziału?

Źródło: Instalki.pl / WP Tech

Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.