Facebook ze zmianami na profilach zmarłych. Będzie można złożyć wirtualne kondolencje

Facebook ze zmianami na profilach zmarłych. Będzie można złożyć wirtualne kondolencje

Odwiecznym problemem serwisów społecznościowych są istniejące konta zmarłych osób. Facebook postanowił wprowadzić w tym temacie zupełnie nowe rozwiązanie.


Po śmierci użytkownika Facebooka jego profil zostanie usunięty lub oddany pod opiekę wcześniej wybranej osobie, która nie może się na niego zalogować, ale ma możliwość zarządzania. Takie konto to tzw. in memoriam.

Facebook wprowadza nową sekcję, w której najbliżsi będą mieli możliwość opublikowania postów już po śmierci właściciela profilu. Można ją porównać do księgi kondolencyjnej w wirtualnym świecie.Opiekun konta będzie mógł kontrolować treści udostępniane przez innych użytkowników. Będzie można usunąć te nieodpowiednie, a także zarządzać tagami związanymi ze zmarłym oraz decydować, czy posty z tej sekcji powinny się pokazywać także na zwykłej osi czasu.

Nowe rozwiązanie Facebooka wydaje się być bardzo dobrym pomysłem, które pomogłoby w odpowiedni sposób i na miarę XXI wieku uczcić zmarłego. Wszystko jednak przy założeniu, że sekcja byłaby odpowiednio kontrolowana i moderowana, bo jak wszyscy wiemy, w internecie wariatów nie brakuje. Narzędzie nie jest jeszcze dostępne w Polsce, jednak docelowo opcja ma pojawić się na całym świecie.

Angelika Kaluga

Studentka Uniwersytetu Wrocławskiego, która uwielbia życie w Internecie i tak samo uwielbia o nim pisać. Po godzinach początkująca wokalistka.