Facebook Dating działa już w Polsce!

Facebook Dating działa już w Polsce!

Facebook Dating - konkurencyjna dla Tindera funkcja od firmy Marka Zuckerberga, blisko rok działa już m.in. w Stanach Zjednoczonych oraz Azji. Teraz nowość w końcu trafiła do Polski!


Mimo olbrzymiej przewagi Tindera na rynku aplikacji randkowych, która jest efektem pracy od 2012 roku, Facebook zdecydował się wprowadzić funkcję działającą w podobny sposób na swoim portalu. Jak działa nowa opcja?

Ukryty profil Facebook Dating tworzony jest za pomocą naszego konta na Facebooku. Specjalnie przygotowany algorytm bierze pod uwagę nasze lajki, wydarzenia jakie odwiedziliśmy, a także posty, które polajkowaliśmy lub skomentowaliśmy. Na podstawie tych preferencji, "Dating" dopasuje do siebie dwie osoby o podobnych zainteresowaniach. Jak zapowiada Facebook, opcja działa w bardzo dyskretny sposób, dzięki czemu nie pokaże naszego profilu znajomym.Samo działanie Facebook Dating działa tylko nieco inaczej niż "przesuwanie" na Tinderze. Facebook oferuje bowiem lajkowanie konkretnych profili. Cały mechanizm działa jednak w ten sam sposób - para zostanie do nas przypisana, jak druga strona także nas "polubi". Nowa funkcja giganta dostarcza także opcję randek w formie wideo, które dopiero w ostatnich miesiącach w związku z koronawirusem zawitały właśnie na Tinderze.Facebook Dating dostępny jest w głównych zakładkach dotyczących profilu, zaraz obok "Grup" czy "Wydarzeń.


Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.