Facebook porzuca chronologiczne powiadomienia!

Facebook porzuca chronologiczne powiadomienia!

Facebook wykonuje kontrowersyjny krok, który może oburzyć użytkowników. Portal społecznościowy odchodzi od chronologicznego porządku powiadomień i zamierza dzielić je na te ważniejsze i mniej ważne. Przynajmniej zdaniem Facebooka. 


Zmianę zauważyli dzisiaj użytkownicy iOS oraz komputerów osobistych, którzy otwierając panel powiadomień na Facebooku, zobaczyli mniej więcej taki widok:Facebook ma zamiar grupować powiadomienia według powiązania z nami i naszymi zainteresowaniami - zdecyduje, co jest dla nas ważniejsze. Ponadto powiadomienia podzielone są na dwie grupy: nowe i wcześniejsze. Pod nazwą nowe i wcześniejsze tak naprawdę kryją się "ważne" i "mniej ważne", bo jak informuje nas Facebook:


"Nowe: Powiadomienia, których nie widziałeś. Te powiadomienia są wyświetlane na podstawie powiązania z Tobą. Mogę one pojawiać się poza kolejnością."


"Wcześniejsze: Powiadomienia, które już widziałeś. Jeśli nie masz nowych, to wszystkie powiadomienia znajdują się tutaj."


Zdaniem Facebooka taki podział notyfikacji ma ułatwić nam dostęp do najważniejszych powiadomień. Rodzi się jednak pytanie, na jakiej zasadzie Facebook stwierdzi, co jest dla nas ważne? Dlaczego uzna jedne powiadomienia za ważniejsze od drugich? Na te pytania jeszcze nie znamy odpowiedzi, gdyż Facebook nie wyjaśnił swojej decyzji.


Co myślicie o takim ruchu ze strony portalu prowadzonego przez Zuckerberga? Pomysł ma szansę powodzenia czy jest skazany na porażkę? Dajcie znać w komentarzach!


avatar

Grzegorz Majchrzak

Moją pasją jest pisanie, dlatego studiuję filologię polską. Dzięki niej realizuję różne pasje: muzyczne, sportowe, książkowe oraz filmowe. Poprzez pisanie poznaję także świat w kulturalny sposób.