Facebook chce stworzyć aplikację dla osób wychodzących z więzienia

Facebook chce stworzyć aplikację dla osób wychodzących z więzienia

Powstaje kolejna aplikacja od Facebooka. Nazywać będzie się Re-Entry, a grupą docelową mają być osoby wychodzące z więzienia.


Nowa aplikacja od Facebooka wejdzie na kompletnie nowy rynek amerykański w dziedzinie social mediów. Obecnie w tamtejszych więzieniach skazani nie mogą komunikować się za pomocą Internetu. Jedynym dostępnym środkiem elektronicznej komunikacji są e-maile, które pracownicy zakładu drukują i dostarczają więźniom do celi. Najwyraźniej jednak w krótce to się zmieni, bo Re-Entry ma być dostępne dla skazańców nawet przed ich wyjściem z więzienia.

Niektórym użytkownikom Instagrama pojawił się już komunikat polecający nową aplikację. Dzięki niemu wiadomo, że zadaniem Re-Entry będzie przygotowanie więźniów na powrót do normalnego życia dzięki "wsparciu społeczności". Nie wiadomo jednak do końca jak sama aplikacja ma działać.

 Firma nie dookreśliła jak miałby wyglądać program pomagający w resocjalizacji. Na razie wiadomo tylko szczątkowe informacje. Sam prototyp Re-Entry jest jeszcze na etapie testów. Facebook przyznaje, że nie planowano póki co wypuszczać komunikatów o nowej aplikacji.

Ela Sikora

Studentka dziennikarstwa na UMK. Interesuje się japońską kulturą, fantastyką oraz superbohaterami.