Facebook chce, żebyśmy wysyłali więcej zaproszeń do nieznajomych

Facebook chce, żebyśmy wysyłali więcej zaproszeń do nieznajomych

Mark Zuckerberg nie raz powtarzał, że najważniejszym celem jego platformy jest łączenie ludzi i tworzenie nowych znajomości. Testowana obecnie funkcja to kolejny krok ku realizacji tego marzenia.


Na Facebooku przeprowadzane są bowiem obecnie testy "things in common" - tak nazwano nowość polegającą na łączeniu ludzi na podstawie ich cech. O co dokładnie chodzi? Doskonale ilustruje to poniższy zrzut ekranu prezentujący tytułową funkcję. Uczestnicząc w np. publicznej dyskusji, nad komentarzem osoby, która na swoim profilu zamieściła podobne informacje do naszych (miejsce zamieszkania, ukończona szkoła itd.) pojawiać się będzie stosowny dymek ukazujący właśnie te wspólne cechy.

Nowa funkcja ma na celu łączenie ludzi na podstawie podobnych informacji


Taki zabieg oczywiście nie sprawi, że wszyscy użytkownicy zaczną masowo zapraszać siebie do znajomych, lecz jest to kolejny krok do zrealizowania celu połączenia ludzi za pomocą jednej platformy. Wielu "kolekcjonerów" znajomych z pewnością ucieszy się z implementacji tego typu opcji, ale dla części internautów taki zabieg to kolejna mijająca się z celem funkcja.

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.