"Facebook Campus" stał się faktem. Gigant wraca do swoich korzeni

Mark Zuckerberg uruchomił funkcję "Facebook Campus" skierowaną do studentów kilkudziesięciu uczelni w Stanach Zjednoczonych. Nowość nawiązuje do pierwotnego celu popularnej platformy.


Jeśli interesowaliście się kiedyś rozwojem platformy Facebook, to z pewnością zdajecie sobie sprawę, że jej obecna popularność jest... dziełem przypadku. Początkowo Mark Zuckerberg stworzył usługę po to, by połączyć  ze sobą uczniów uczelni, na której studiował.

Okazuje się, że już niedługo będziemy mieli do czynienia ze swoistym powrotem w przeszłość. W Stanach Zjednoczonych pojawiła się funkcja "Facebook Campus", z której korzystać mogą studenci ponad trzydziestu tamtejszych uczelni. Muszą oni jednak posiadać specjalny e-mail w domenie EDU.Na czym polega nowość? W skrócie - Facebook Campus do coś w rodzaju kultowej Naszej Klasy. Młode osoby mogą kontaktować się ze sobą, tworzyć grupy tematyczne (np. dotyczące przeróżnych kółek pozaszkolnych) czy informować o wydarzeniach odbywających się na terenie uczelni bądź kampusu.

Będzie to więc swoiste centrum informacyjne i komunikacyjne dla osób należące do konkretnej grupy. Na razie jednak funkcja dostępna jest wyłącznie w Stanach Zjednoczonych, lecz niewykluczone, że za pewien czas zostanie udostępniona dla uniwersytetów/szkół z innych państw.

 

Co sądzicie o Facebook Campus? Dajcie znać w komentarzach!


avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.