Kolejny kraj blokuje media społecznościowe!

Kolejny kraj blokuje media społecznościowe!

Dopiero wczoraj pisaliśmy o tym, że Egipt zablokuje dostęp do YouTube'a na terenie swojego kraju na miesiąc, a dzisiaj okazało się, że ten sam los ma spotkać Facebooka, tym razem w innym kraju. 


Rząd w Papui-Nowej Gwinei nosi się z zamiarem zablokowania na miesiąc Facebooka na terenie swojego kraju. Po co miałby to zrobić?

Założenia są bardzo śmiałe i szlachetne, bowiem minister ds. Komunikacji Sam Basil twierdzi, że zamknięcie platformy na miesiąc pozwoli jego analitykom na przeprowadzenie badań i analiz dotyczących tego, jaki wpływ ma na użytkowników dezinformacja oraz fake newsy. Czas bez Facebooka ma zostać także wykorzystany do weryfikacji fałszywych kont.Co ciekawe, minister Sam Basil chciałby także stworzyć narodową sieć społeczną dla swoich obywateli, które miałoby tworzyć miejsce jedynie z prawdziwymi i rzetelnymi informacjami oraz zidentyfikowanymi profilami użytkowników.

Nie wiadomo, kiedy dokładnie rząd Papui-Nowej Gwinei zablokuje dostęp do Facebooka, ale można się tego spodziewać. Pomijając wszelkie polityczne i gospodarcze skutki tej decyzji, to miesiąc bez Facebooka na terenie całego może być bardzo ciekawym doświadczeniem. Ciekawe jak w Polsce wyglądałby taki czas?

 

avatar

Grzegorz Majchrzak

Moją pasją jest pisanie, dlatego studiuję filologię polską. Dzięki niej realizuję różne pasje: muzyczne, sportowe, książkowe oraz filmowe. Poprzez pisanie poznaję także świat w kulturalny sposób.