Zbiórka ze wsparciem dla Australii z rekordem Facebooka

Zbiórka ze wsparciem dla Australii z rekordem Facebooka

Kilkadziesiąt ofiar śmiertelnych, pół miliarda zabitych zwierząt oraz tysiące zrujnowanych domostw - tak prezentuje się bilans strat wskutek straszliwych pożarów ogarniających Australię. Na Facebooku istnieje już ponad 19 tys. zbiórek mających na celu pomoc potrzebującym mieszkańcom kontynentu.


Świadomość globalnego społeczeństwa o skali pożarów w Australii osiągnęła apogeum dopiero kilka tygodni temu. Już od listopada jednak na Facebooku prowadzone są liczne zbiórki, które próbują w jakiś sposób pomóc tamtejszym mieszkańcom i zwierzętom.

Łącznie utworzono na Facebooku ponad 19 tysięcy zbiórek przez 250 organizacji pozarządowych. Tym samym pobito wszelkie rekordy. Celeste Barber, popularna australijska aktorka zebrała na portalu około 129  milionów złotych. Na jej zbiórkę postanowiło wpłacić pieniądze ponad milion osób.Tym samym zbiórka zorganizowana przez Celeste została największą w historii akcją charytatywną przeprowadzoną na Facebooku. Całość zebranych środków zostanie przekazana na fundację Trustee for NSW Rural Fire Service & Brigades Donations Fund.

Do milionowych zbiórek zaliczyć można tę na rzecz NSW Wildlife Information and Rescue Service (20 milionów złotych) oraz Country Fire Authority & Brigades Donations Fund (4 miliony złotych).

Liczby robią wrażenie i miejmy nadzieję, że w jakiś sposób pomogą odbudować to, co zostało zniszczone przez pożary. Przy okazji zachęcamy wszystkich do wpłaty nawet symbolicznej złotówki na jakąkolwiek zbiórkę, której "plony" zostaną przeznaczone na ratowanie Australii. Nie chcę tu rzucać truizmami i banałami, ale naprawdę warto to uczynić dla dobra przyszłych pokoleń i całej planety.

 

Wspieracie tego typu zbiórki? Dajcie znać w komentarzach!


avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.