Facebook z własnym asystentem mowy!

Facebook z własnym asystentem mowy!

W sieci coraz głośniej mówi się o tym, że na rynek asystentów głosowych i inteligentnych głośników planuje wkroczyć Facebook. Wyciekły nawet pierwsze projekty i rysunki patentowe przygotowywanych rozwiązań. 


Apple ma Siri, Samsung Bixby, a Microsoft Cortanę - najwięksi deweloperzy sprzętów i systemów posiadają już tytułowe rozwiązanie. Mark Zuckerberg ze swoim zespołem nie chce pozostawać w tyle i również przyłącza się do rywalizacji. Facebookowy asystent ma zwać się Aloha i być zaimplementowany do mobilnej wersji programu, jak i Messengera. Prototyp funkcji odkryty został przez redakcję TechCrunch i zapewne na rynek trafi w znacznie zmienionej odsłonie. Sposób jej działania możecie zobaczyć na poniższym materiale.To jednak nie wszystko, co Facebook będzie miał już niedługo do zaoferowania. Twórcy platformy pracują także nad inteligentnym głośnikiem, który także ma być zintegrowany z asystentem głosowym Aloha. Co ciekawe będzie można za jego pomocą przeprowadzać rozmowy głosowe.

Projekt patentowy inteligentnego głośnika od Facebooka


Nic więcej na temat planowanych nowości niestety nie wiadomo, lecz zapewne już za jakiś czas Facebook podzieli się z użytkownikami swoimi planami.

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.