Facebook wypuszcza aplikację do tworzenia memów

Facebook wypuszcza aplikację do tworzenia memów

Korporacja Marka Zuckerberga od dłuższego już czasu stara wkupić się w łaski młodszej części użytkowników. Kilka dni temu pisaliśmy o Instagram Reels, czyli Facebook'owej odpowiedzi na TikTok'a, o czym możecie przeczytać tutaj. Kolejnym posunięciem platformy jest Whale, czyli... aplikacja do tWoRzeNia M3móW.


Whale, bo tak nazywa się nowa mini aplikacja Facebooka, to prosty edytor  umożliwiający obróbkę graficzną. Możemy do niej załadować zarówno zdjęcia z własnej galerii, jak i skorzystać z obszernej biblioteki wbudowanych w aplikację obrazków. Następnie możemy stworzyć własne śmieszne obrazki dodając tekst, rysunki czy zabawne filtry.

Aplikacja dostępna jest na razie jedynie w kanadyjskim sklepie AppStore i wciąż nic nie wiadomo o tym, czy zostanie dopuszczona do użytku globalnego. Facebook stworzył już wiele aplikacji, które w momencie kiedy nie przyjęły się na pierwotnym rynku, niedługo potem zniknęły. Jeśli więc Whale nie odniesie większego sukcesu w Kanadzie, prawdopodobnie zostanie przez Facebooka porzucony. Co sądzicie o tym pomyśle giganta?

avatar

Aleksander Ciesielski

Jestem studentem Warszawskiej Szkoły Filmowej. Od kilku lat na bieżąco śledzę zarówno polską, jak i zagraniczną scenę YouTube.