ESL One Cologne 2016 już za nami - youtuberzy byli na miejscu!

ESL One Cologne 2016 już za nami - youtuberzy byli na miejscu!

Mistrzostwa Europy w piłce nożnej, które niedawno dobiegły końca, z pewnością dostarczyły niezwykłych doznań fanom tradycyjnego sportu. Nie można jednak zapomnieć o e-sporcie, niebywale szybko rozwijającej się nowoczesnej gałęzi sportu. Parę dni temu zakończył się wielki turniej ESL One Cologone 2016, o którym nie sposób zapomnieć.


Skrót ESL oznacza Electronic Sports League. Jest to międzynarodowa liga gier komputerowych, która powstała w 2000 r. w Niemczech i rozgrywki w ramach ESL odbywają się w ponad 30 krajach świata, w tym w Polsce. Niedawno byliśmy bowiem świadkami turnieju Counter Strike: Global Offensive, który rozgrywany był w niemieckiej Kolonii, a dokładniej w Lanxess Arena.


Stawka mistrzostw wynosiła tym razem milion dolarów. Pół miliona powędrowało do zwycięskiej, brazylijskiej drużyny SK Gaming, natomiast reszta została rozdysponowana pomiędzy wszystkich uczestników. Nasze ojczyste Virtus.pro odpadło niestety w fazie półfinałowej zajmując tym samym 4 miejsce i zyskując 70 tys. dolarów. Szło im naprawdę nieźle, lecz rywale okazali się silniejsi. Pozostaje mieć nadzieję, że w następnym turnieju nasz team zagra lepiej, a ten z kolei już w październiku w ramach ESL One 2016 New York.
sk_winner_pic Zwycięska drużyna SK Gaming - coldzer, TACO, FalleN, fer i fnx.

Do Niemiec wybrali się także polscy youtuberzy - MULTI, Masterczułek oraz Merghani. Obserwowali oni zmagania e-sportowców na żywo. Zazdrościmy! Poniżej znajdziecie ich najlepsze fotki i filmiki:
w drodze Dezydery i Michał w drodze na ESL!


multimerghaniczulek Cała ekipa przed samym lotem do Kolonii!


youtuberzy nagrywaja Po przybyciu do Kolonii youtuberzy zwiedzili nieco miasta! Nie zabrakło fotek i nagrań.


Michał w roli profesjonalnego gracza! :D Michał w roli profesjonalnego gracza! :D


Po drugiej stronie jego rywal - Merghani!


youtuberzy_scena A tak przygotowali się do zdjęć przy stanowiskach graczy!


eslcolognepolska Na miejscu pojawili się także inni polscy e-sportowi kibice! Spójrzcie sami dokładnie na to zdjęcie.

Po powrocie do hotelu nie zabrakło także czasu na trochę zabawy! Zobaczcie sami ten film. My możemy oglądać go bez przerwy:Oglądaliście zmagania Virtus.Pro na tym turnieju? Co sądzicie o ich formie?


Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.