Znana agencja partnerska kończy działalność! Co dalej ze zrzeszonymi twórcami?

Znana agencja partnerska kończy działalność! Co dalej ze zrzeszonymi twórcami?

"Niestety z dniem pierwszego stycznia Epic Makers kończy swoją działalność" - taki komunikat można odczytać z oficjalnego Facebooka sieci należącej do Agory.


- Sieć Epic Makers nie realizowała wyznaczonych celów finansowych. Jednocześnie wymagała dużego zaangażowania czasu oraz zasobów na nawiązywanie bezpośrednich relacji z twórcami i wspieranie ich w rozwoju treści. Twórcy, którzy byli zrzeszeni w naszej sieci to bardzo utalentowane osoby, ale taki model współpracy trudno jest realizować w ramach dużej organizacji - informuje w oświadczeniu przesłanym do redakcji Wirtualnemedia.pl Nina Graboś, dyrektor ds. komunikacji korporacyjnej Agory.

Jak w oświadczeniu zapewnia MCN, zrzeszeni twórcy nie powinni obawiać się o wypowiedzenia oraz rozliczenia, każdy zostanie odpowiednio rozliczony, żeby nie było żadnych niejasności.

Sieć istniała na rynku od 2010 roku, swojego czasu reprezentowała największe nazwiska na rynku.O komentarz poprosiliśmy Jacka Gadzinowskiego:
Epic Makers (vel. sieć partnerska MCN Agora) ogłosiła… „bankructwo” moralne. Niestety model funkcjonowania w ramach większej struktury (mediowej) nie wytrzymał cenzusu czasu. To z tej sieci pochodzi wielu znanych twórców, którzy później byli „członkami założycielami” LifeTube czy też znajdziemy ich w innych MCN lub działających na własną rękę – bardzo dobrze radzących sobie na rynku. Można powiedzieć że była to swoista kuźnia kadr, ale dla Agory mającej problemy z podstawowym biznesem (gazetowym uzależnionym też od sytuacji w kraju), kłopoty merytoryczne oraz komunikacyjne z twórcami i brak szczęścia do procesów zarządczych - to było już zbyt wiele. Swojego czasu MCN Agora był jednym z czołowych, pierwszych tworów tego typu na rynku. Natomiast konkurencja, zmieniający się rynek i większe wyzwania z twórcami spowodowała wypadniecie z rynku.

Z perspektywy czasu wspomnę, że jako twórca byłem podłączony pod ten MCN (przez pewien czas) i mimo tego, że mam spore zastrzeżenia do pewnych występujących tam trendów i sytuacji, mogę powiedzieć że byli tam na pokładzie ludzie z którymi dało się rozmawiać (Martyna Karaś, Krzysztof Budzyński), z którymi utrzymuje kontakty czy też nawet współpracujemy czasem komercyjnie.

 

 

Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.