Epic Games wraz z LEGO stworzą... metaverse dla dzieci

Epic Games wraz z LEGO stworzą... metaverse dla dzieci

Epic Games i LEGO już wkrótce zaprezentują wirtualną przestrzeń przeznaczoną głównie dla dzieci. Firmy chcą stworzyć metaverse, gdzie priorytetami będą prywatność oraz bezpieczeństwo. Szczegółów na razie brak.


Metaverse to obecnie dosyć popularne zagadnienie, które bez wątpienia narobi w przyszłości sporo zamieszania. Na razie jednak niewiele o nim wiadomo - oprócz tego, że część korporacji rozpoczęło pracę nad własnymi wirtualnymi światami. Teraz do gry włączyli się giganci pokroju Epic Games oraz LEGO.

Oświadczenie opublikowane przez twórców gry Fortnite nie pozostawia złudzeń - wkrótce doczekamy się "cyfrowego miejsca 3D, w którym dzieci będą mogły czuć się bezpiecznie". Firmy chcą zapewnić najmłodszym dostęp do beztroskiej zabawy poprzez połączenia świata wirtualnego oraz rzeczywistego.

Źródło: Epic Games, LEGO


Nie przedstawiono jakichkolwiek szczegółów - podzielono się wyłącznie trzema zasadami, którymi Epic Games i LEGO będą kierować się przy tworzeniu metaverse. Są to: ochrona prawa dzieci do zabawy poprzez uznanie bezpieczeństwa i dobrego samopoczucia za priorytet; ochrona prywatności dzieci poprzez stawianie na pierwszym miejscu ich najlepszego interesu; udostępnienie dzieciom i dorosłym narzędzi dających im kontrolę nad ich cyfrowymi doświadczeniami.

Dyrektor generalny grupy LEGO, Niels B Christiansen, skomentował przedsięwzięcie w następujący sposób:
Dzieci lubią bawić się w świecie cyfrowym i fizycznym i płynnie przechodzą z jednego do drugiego. Wierzymy, że dzięki cyfrowym doświadczeniom mają ogromny potencjał do rozwijania umiejętności przydatnych przez całe życie, takich jak kreatywność, współpraca i komunikacja. Mamy jednak obowiązek zadbać o to, by były one bezpieczne, inspirujące i korzystne dla wszystkich. Tak jak od pokoleń chronimy prawa dzieci do bezpiecznej zabawy fizycznej, tak samo staramy się to robić w przypadku zabawy cyfrowej. Cieszymy się na współpracę z Epic Games w kształtowaniu tej ekscytującej i zabawnej przyszłości.

Zapewne jeszcze kilka dobrych lat minie zanim ujrzymy rezultaty nawiązanej właśnie współpracy. Na razie musimy więc oczekiwać na kolejne doniesienia w temacie.

 

Co sądzicie o pomyśle "metaverse"? Dajcie znać w komentarzach!


avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.