Nowy Android z kontrowersyjną zmianą emoji

Nowy Android z kontrowersyjną zmianą emoji

Poprawność polityczna to jeden z najbardziej kontrowersyjnych i gorących tematów ostatnich lat. Dbanie o to, aby dana społeczność nie została w jakiś sposób obrażona, według wielu powoli zamienia się w obsesję. 


Niech za dowód posłużą zmiany wprowadzone w emoji w najnowszej wersji systemu Android. Kilka z nich zostało zamienione na bardziej "neutralne" grafiki, które w teorii mają być powrotem do idei uniwersalnego języka. Trudno jednak nie pokusić się o stwierdzenie, że nowości są po prostu następstwem rosnącej w siłę poprawności politycznej.

Od teraz emoji sałatki pozbawione zostanie składnika w postaci jajka - weganie wreszcie będą mogli bez obaw dodawać emotikonę do swoich postów i komentarzy. Najbardziej zauważalną zmianą jest jednak ta wprowadzona w środkowej grafice (patrz: obrazek poniżej). Użytkownicy mogą zapomnieć o starym emoji prezentującym rodzinę w postaci kobiety, mężczyzny i dziecka. Google postanowiło zamienić je na takie, gdzie płci nie można rozróżnić. Tak, aby nikt do nikogo nie miał pretensji.

Trzecia zmiana dotyczy emoji pistoletu, który został zamieniony na broń-zabawkę. Wszystko z troski o bezpieczeństwo dzieci.


Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.