Elon Musk zabierze artystów w podróż dookoła księżyca

Elon Musk zabierze artystów w podróż dookoła księżyca

Zastanawialiście się kiedyś nad kupnem biografii Elona Muska? Poczekajcie aż odejdzie z tego świata i powstanie nowa, bo w przeciwnym razie za kilka lat będzie ona nieaktualna. W jego życiu zbyt wiele się dzieje, a ten projekt jest na to najlepszym dowodem.


Południowoafrykański wizjoner ogłosił, że już w 2023 roku w podróż dookoła księżyca zbudowaną przez SpaceX rakietą BFR zabierze pierwszego prywatnego pasażera.

Tym szczęściarzem, a raczej gościem z ogromną kasą, okazał się Yusaku Maezawa, który jest potentatem japońskiego rynku odzieżowego. Nie wiadomo, ile Japończyk zapłacił Elonowi za możliwość odbycia podróży kosmicznej, jednak mówi się o znaczącej kwocie, która zasiliła projekt szacowany na 5 miliardów dolarów.

Miliarder z Azji oprócz chęci spełnienia swojego marzenia o locie w kosmos chce przekształcić podróż w artystyczne doznanie. W tym celu zaprosi on od sześciu do ośmiu artystów, by odbyli z nim lot i dzielili z nim niesamowite doświadczenie. Oto zapowiedź całego projektu:Oto trajektoria lotu na księżyc japońskiego miliardera:Jesteśmy bardzo ciekawi, jakie będą efekty kosmicznej wycieczki organizowanej przez Elona Muska. To może być pierwsza taka podróż do przestrzeni kosmicznej, ponieważ jeszcze nikt nie oblatywał księżyca w celach artystycznych. Nie wiadomo czy sam Elon Musk weźmie udział w podróży, zwłaszcza że jak sam podkreśla, taki lot nie jest spacerkiem po parku i wymaga dużych przygotowań i poświęceń.

avatar

Grzegorz Majchrzak

Moją pasją jest pisanie, dlatego studiuję filologię polską. Dzięki niej realizuję różne pasje: muzyczne, sportowe, książkowe oraz filmowe. Poprzez pisanie poznaję także świat w kulturalny sposób.