Elon Musk tworzy implant, który odtworzy muzykę bezpośrednio przez mózg

Elon Musk tworzy implant, który odtworzy muzykę bezpośrednio przez mózg

Elon Musk regularnie dzieli się ze światem swoimi ambitnymi planami, głównie za pośrednictwem swojego wyjątkowo aktywnego konta na Twitterze. Właśnie w tym miejscu miliarder ujawnił jedną z funkcji opracowywanego przez niego implantu Neuralink, którą jest transmisja muzyki bezpośrednio do ludzkiego mózgu. 


Neuralink, który jest jednym z wielu projektów, nad którym obecnie pracuje Musk, może stać się nie lada konkurencją dla klasycznych słuchawek. O potencjalną implementację muzycznej funkcji w wynalazku Elona postanowił zapytać jeden z użytkowników Twittera, co uczynił w komentarzu pod jednym z postów właściciela SpaceX. Musk odpowiedział na pytanie w swoim stylu - twierdząco i oszczędnie w słowach. 

Ujawniona funkcja nie jest rzecz jasna głównym celem powstania implantu Neuralink. Ten, ma umożliwić ludziom korzystanie z większej liczby neuronów, a także znaleźć swoje zastosowanie w medycynie, rozwiązując liczne problemy powiązane z mózgiem. Funkcje pokroju odtwarzania muzyki należy traktować jako dodatek, choć niewątpliwie może ona okazać się rozwiązaniem rewolucyjnym dla osób borykających się z uszkodzeniami bądź utratą słuchu.

Wygląd implantu Neuralink.


Temat wszczepiania technologii bezpośrednio do mózgu jest równie futurystyczny, co kontrowersyjny i zdecydowanie nie podoba się wszystkim obserwatorom poczynań Muska. Zapewnia on jednak, że procedura wszczepienia Neuralink, będzie prosta i bezbolesna, a przeprowadzać ją  maspecjalny robot chirurgiczny. Już 28 sierpnia firma Neuralink ma przedstawić światu informację na temat postępów projektu. Testy na ludziach mogą zacząć się jeszcze w tym roku. 

avatar

Aleksander Ciesielski

Jestem studentem Warszawskiej Szkoły Filmowej. Od kilku lat na bieżąco śledzę zarówno polską, jak i zagraniczną scenę YouTube.