Elon Musk to zrobił! Zobaczcie co umieścił w rakiecie, która uda się w kierunku Marsa

Elon Musk to zrobił! Zobaczcie co umieścił w rakiecie, która uda się w kierunku Marsa

Elon Musk - założyciel znanego przedsiębiorstwa kosmicznego Space X, z miesiąca na miesiąc dzieli się coraz to ciekawszymi inwestycjami i projektami, w które angażuje dziesiątki milionów dolarów. Teraz oficjalnie dokonał czegoś, o czym informował już wiele miesięcy temu, ale nie każdy w to dowierzał. 


Wszystko odnosi się do planowanego na styczeń 2018 roku wystrzelenia rakiety Falcon Heavy - najcięższej obecnie użytkowanej rakiety nośnej na świecie. Wedle zapowiedzi, pierwszy lot demonstracyjny ma dotrzeć na orbitę Marsa. Elon Musk nie byłby sobą, gdyby nie zrobił czegoś więcej. Już jakiś czas temu zapewnił, że na pokładzie Falcona znajdzie się Tesla Roadster - auto wyprodukowane przez przedsiębiorstwo, którego rzecz jasna sam jest dyrektorem generalnym.

Jak zapowiedział, tak zrobił. Kilka dni temu ogłoszono oficjalne pojawienie się Falcona Heavy na Florydzie, z której ma wystartować, a teraz opublikowano zdjęcia najnowszego modelu Tesli, znajdującego się w tejże rakiecie. Zobaczcie sami fotografie pochodzące z oficjalnych mediów społecznościowych Elona.Po wielu latach przygotowań, trwają ostatnie prace przygotowujące rakietę do startu. Jesteśmy ciekawi oficjalnej daty tego wydarzenia i z niecierpliwością czekamy na jego transmisję. Oby tylko wszystko poszło po myśli Space X!

Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.