Elon Musk wykazał się wielką nieostrożnością na Twitterze. Szybko tego pożałował

Elon Musk wykazał się wielką nieostrożnością na Twitterze. Szybko tego pożałował

Udostępnienie prywatnego numeru telefonu do wiadomości publicznej przez popularną osobę może wiązać się tylko z jednym - natychmiastowym wykorzystaniem tego faktu i nagminnym dzwonieniem do danego człowieka. Jeszcze gorzej, jeśli numer wypłynie przez zwykłą pomyłkę. Taką wpadkę zaliczył Elon Musk.


Jedna z najpopularniejszych osób na Twitterze - Elon Musk, którego profil obserwowany jest przez blisko 16 milionów osób, przypadkiem opublikował na portalu swój numer telefonu. Wrzucony post miał być prywatny i skierowany do Johna Carmacka, który jest pracownikiem Oculus VR. Najprawdopodobniej przez pomyłkę stało się nieco inaczej.

Post przypadkowo opublikowany jako publiczny przez Elona Muska.


Sam wpis został szybko usunięty, lecz część użytkowników oczywiście zdążyła zadzwonić pod podany numer. Okazało się, że Elon jako melodyjkę oczekującą ma ustawiony żart ukryty w grze God of War. Podczas rozgrywki można było znaleźć liczby układające się w numer telefonu - po zadzwonieniu pod niego wysłuchać można było nagranego Kratosa.Nie wiadomo oczywiście, czego miała dotyczyć rozmowa Elona z Carmackiem. Tego najprawdopodobniej szybko się nie dowiemy - jeśli w ogóle to nastąpi.

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.