ELIGA nowym projektem stawiającym na rozwój e-sportu w Polsce!

ELIGA nowym projektem stawiającym na rozwój e-sportu w Polsce!

Od dawna możemy jeździć na światowej klasy turnieje organizowane przez duże korporacje. Jednakże już niedługo ruszy polska liga e-sportowa, za organizację której wzięły się dwie topowe drużyny z naszego kraju.
Wczoraj został ogłoszony nowy projekt jakim jest liga Counter Strike Global Offensive. Jej głównym celem jest ciągły rozwój rynku e-sportowego, którym zainteresowanie wśród Polaków wciąż rośnie oraz stworzenie finansowej niezależności dla e-sportowych drużyn. Dlatego organizatorzy pragną, aby wszystkie drużyny biorące w niej udział stały się równoprawnymi właścicielami, a zyski będą podzielone po równo.W przeciwieństwie do znanych nam turniejów, organizacji ELIGI podjęły się dwie topowe polskie drużyny, a mowa tu o Team Kinguin i PRIDE. Do tej pory został także podpisany list intencyjny przez zespoły takie jak Izako Boars, Pompa Team, PACT i AGO Gaming. Oznacza to, że od teraz również oni będą współudziałowcami ELIGI. Obecnie projekt ten skupia się tylko na grze CS:GO, jednakże nie wyklucza się opcji wprowadzenia innych produkcji. Wszystko w ramach motta zamieszczonego na stronie ELIGI:
Mówili, że nigdy nie wypełnimy stadionów. Spójrzcie, gdzie jesteśmy dziś.

ELIGA rozpocznie się od tzw. "Sezonu 0". Udział w nim weźmie 8 najlepszych zespołów, jednakże w planach jest również wprowadzenie niższych szczebli ligi e-sportowej. W ciągu dwóch miesięcy odbędzie się siedem kolejek po 4 mecze w tygodniu. Każda z nich będzie oddzielnym wydarzeniem, a finał odbędzie się osobno. Transmisje prowadzone będą z profesjonalnego studia telewizyjnego - po spotkaniu na pewno nie zabraknie komentarzy ekspertów i wnikliwej analizy spotkań i statystyk.

Transmisję z konferencji prasowej możecie obejrzeć poniżej.

SPRAWDŹ SWOJĄ WIEDZĘ W NASZYM QUIZIE NA TEMAT GRY COUNTER-STRIKE: GLOBAL OFFENSIVE!

 

Agniecha Szyda

W wolnym czasie lubię pograć w gry z przyjaciółmi, interesuję się podróżowaniem i sportem, zwłaszcza siatkówką.