Naukowcy pracują nad elektroniczną skórą!

Naukowcy pracują nad elektroniczną skórą!

Za tytułowy wynalazek odpowiedzialni są tokijscy naukowcy, którzy faktycznie pracują nad opracowaniem elektronicznej skóry, która dzięki odpowiednim czujnikom będzie w stanie chociażby informować użytkownika o stanie jego zdrowia. 


Rozwój technologii i owoce jakie ze sobą przynosi potrafi naprawdę zaskakiwać. Na tokijskim uniwersytecie naukowcy pracują właśnie nad specjalną, elektroniczną skórą - na jej powierzchni wyświetlane będą mogły być różne powiadomienia, a co jeszcze ciekawsze, stan naszego zdrowia.

Stan zdrowia wyświetlany bezpośrednio na naszej skórze? Brzmi ciekawie.


Według analityków tego typu rozwiązanie może już za kilka lat trafić do powszechnego użytku, lecz czy się przyjmie wśród ogółu to już druga kwestia. Sama technologia opiera się na konstrukcji złożonej z elektrod, diod LED oraz kabli. Co więcej, umieszczone na skórze czujniki bez problemu mogą zostać sparowane ze smartfonem, a co za tym idzie - przesyłać na niego informacje.

Jest jednak jeden poważny problem - materiał, z którego ta elektroniczna skóra jest wykonana nadaje się do użytku wyłącznie przez tydzień. Oczywiście to wszystko jest dopiero zalążkiem tego, jak cała ta technologia ma finalnie wyglądać i nawet nie wiemy, czy taki pomysł faktycznie zostanie dopuszczony do powszechnego użytku. O tym zapewne przekonamy się dopiero za kilka lat.

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.